Jesteś tutaj > Aktualności SZLACHETNA PACZKA 2020 W CIENIU PANDEMII COVID-19
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy

Logo Ośrodka Pomocy społecznej w gminie dziemiany

Ośrodek Pomocy Społecznej
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO

Śmieciarka

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
Flaga i godło Polski i napis Fundusz Dróg Samorządowych
Serce Kaszub
Program Czyste Powietrze

Grafika z napisem Gminny punkt konsultacyjno informacyjny

Aktualności

Grafika Szlachetna paczka Opublikowano dn. 17-11-2020

SZLACHETNA PACZKA 2020 W CIENIU PANDEMII COVID-19

Wkrótce kolejny Adwent i piękny czas oczekiwania na Boże Narodzenie – święta rodzinne, zapamiętywane na długo między innymi również poprzez radość wzajemnego obdarowywania się wymarzonymi prezentami.

W tym wyjątkowo trudnym z powodu pandemii covid -19 roku paczka potrzebna jest jak nigdy dotąd, dlatego postanowiliśmy wbrew przeciwnościom organizacyjnym ponownie włączyć się w akcję, która już na stałe wpisana jest do planu działań Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń”.

Chcielibyśmy przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarno-epidemiologicznych ponownie wyciągnąć naszą pomocną dłoń do ludzi, którzy  z  niezawinionych przyczyn  – często zdarzeń losowych, takich jak choroba, niepełnosprawność, czy śmierć członka rodziny –  znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej są to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem.

Akcja „Szlachetna Paczka” jest :

„projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana po raz dwudziesty. Pierwsza edycja odbyła się w 2001 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób.”(po więcej informacji zapraszamy na stronę  www.szlachetnapaczka.pl)

Potrzebujemy  wspólnie wykrzesać z siebie pokłady empatii i zaangażowania, które pozwolą nam wszystkim szczęśliwie zakończyć ten trudny rok i pomóc ludziom, którym szczęścia w tym roku zabrakło.

Liczymy na przychylność i życzliwość mieszkańców naszej gminy – naszych uczniów i absolwentów, ich rodziców i nauczycieli. Wierząc, że dobro zawsze powraca z góry dziękujemy za okazaną pomoc i życzymy przede wszystkim zdrowia.

Wolontariusze i opiekunowie SKW przy Szkole Podstawowej w Dziemianach.

Kod rodziny: POM-3733-33021

Pani Katarzyna, 33 lata, samotnie wychowuje czterech synów –  Filipa (14 lat), Michała (13 lat), Bartka ( 7 lat) oraz  Kamila (2 lata). Dwa lata temu wykryto u niej guza mózgu. Od roku sytuacja się pogorszyła i pani Katarzyna regularnie poddaje się radioterapii. Po odjęciu kosztów mieszkania i leczenia dochód na jednego członka rodziny wynosi nieco ponad 340 zł.

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała: herbata (w tym owocowa), kawa, kakao, ryż, makaron, mąka, kasza, kasza manna, cukier, olej, płatki śniadaniowe, budyń, kisiel/galaretka owocowa, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, dżemy, jogurty itp.

Środki czystości: proszek/ płyn do prania, płyn do płukania, mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, płyn do naczyń itp.

Odzież: Filip – koszulka / T-shirt, dres – rozmiar: 164 cm,

Michał –  koszulka / T-shirt, dres – rozmiar: 164 cm.

Słodycze świąteczne,

Przybory szkolne,

Szczególne upominki – głośnik, (marzenie: laptop do nauki zdalnej)

Szczegóły organizacyjne:

  • Miejsce zbiórki: hol główny szkoły podstawowej (parter),

oraz sklep „Lewiatan” w Dziemianach (kosze z logo Szlachetnej Paczki);

  • Termin zakończenia zbiórki: 04 grudnia 2020 (piątek);

Z góry dziękujemy za pomoc i życzliwość :)

Młodzież i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu  przy Szkole Podstawowej w Dziemianach


Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl