Jesteś tutaj > Aktualności RANKING WYDATKÓW INWESTYCYJNYCH SAMORZĄDÓW 2017 – 2019 POWIAT KOŚCIERSKI
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy
Chmury na niebie
Ostrzeżenia meteorologiczne
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO
Śmieciarka
HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
Flaga i godło Polski i napis Fundusz Dróg Samorządowych
Serce Kaszub
Program Czyste Powietrze

Grafika z napisem Gminny punkt konsultacyjno informacyjny

Aktualności

Budynek Opublikowano dn. 13-11-2020

RANKING WYDATKÓW INWESTYCYJNYCH SAMORZĄDÓW 2017 – 2019 POWIAT KOŚCIERSKI

Pismo samorządu terytorialnego “Wspólnota” to dwutygodnik prezentujący m.in. analizę i wskaźniki związane z rozwojem samorządności w Polsce. Publikuje rankingi obrazujące rozwój jednostek samorządu terytorialnego na wielu płaszczyznach.

W październiku tego roku opublikował ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2017 – 2019. Sytuacja ekonomiczna i inwestycyjna samorządów w ostatnich latach uległa różnym zmianom. Rok 2016 był niepomyślny, lecz w następnych latach sytuacja ulegała poprawie. Rok 2018 zaliczyć można do pomyślnych lat, podobnie jak rok 2019. Układając ranking wzięto pod uwagę całość wydatków majątkowych ponoszonych w ciągu ostatnich trzech lat przez  Polskie samorządy. Gmina Dziemiany okazała się być powiatowym liderem.

W rankingu gmin wiejskich najwyżej sklasyfikowano naszą Gminę, która zajęła 101 miejsce w kraju z wydatkami 1550,45 zł na jedną osobę,  druga w kolejności jest Gmina Nowa Karczma, która zajęła 165 miejsce. Na 497 miejscu sklasyfikowano Gminę Kościerzyna. 101 miejsce w Polsce w wydatkach inwestycyjnych jakie zajęła nasza gmina jest na pewno dla nas wszystkich powodem do dumy, pamiętając, że mamy w Polsce około 2.500 gmin.


Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl