Jesteś tutaj > Aktualności INFORMACJE DOTYCZĄCE COVID-19
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy
Chmury na niebie
Ostrzeżenia meteorologiczne
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO
Śmieciarka
HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
Flaga i godło Polski i napis Fundusz Dróg Samorządowych
Serce Kaszub
Program Czyste Powietrze

Grafika z napisem Gminny punkt konsultacyjno informacyjny

Aktualności

Informacje o koronawirusie Ministeratwo Zdrowia are KORONAWIRUS Przenosi się droga kropelkowa, a więc podczas kaszlu, kichania. ale również poprzez dotykanie dtonmi oczu, nosa i ust. Objawy zakażenia koronawirusem to przede wszystkim wysoka gorączka, dusznosć, kaszel, utrata wechu lub smaku. JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŽENIU? Czesto myj rece woda 2 mydtem lub dezynfekuj je ptynem na bazrie alkoholu (6O%). Kiedy kaszlesz tub kichasz. zakrywaj usta i nos zgietym ramieniem lub jednorazowa chusteczka. Zachowaj co najmniej 1,5 metra odiegtości od innych osób. Zastaniaj usta i nos w ogólnodostepnych przestrzeniach zamknietych oraz w srodkach komunikacji. W przypadku wystapienia objawó w charakterystycznych dla COVID-19.skontaktuj się telefonicznie z lekarzem POZ lub w przypadkach zagroženia rdrowia lub zycia, niezwtocznie zadzwon pod numer alarmovy 112 lub 999. Przestrzegaj ograniczen wynikajacych z przepisów O stanie epidemii. Infolinia NFZ 800 19 0 590 ww.gov.pl/koronawirus 2020 Opublikowano dn. 09-11-2020

INFORMACJE DOTYCZĄCE COVID-19

KORONAWIRUS Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania, ale również poprzez dotykanie dłońmi oczu, nosa i ust. Objawy zakażenia koronawirusem to przede wszystkim wysoka gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku.

JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU? Często myj ręce wodą z mydłem lub dezynfekuj je płynem na bazie alkoholu (60%). Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką. Zachowaj co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób. Zastania usta i nos w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych oraz w środkach komunikacji.

W przypadku wystapienia objawów charakterystycznych dla COVID-19, skontaktuj się telefonicznie z lekarzem POZ lub w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia, niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub 999. Przestrzegaj ograniczeń wynikających z przepisów o stanie epidemii. Infolinia NFZ 800 190 590 www.gov.pl/koronawirus październik 2020r.

 

Zdrowia Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka (pow. 38°C). Kaszel, duszność, utrata węchu lub smaku, a także jeśli miałeś bliski kontakt z potwierdzonym lub prawdopodobnym przypadkiem COVID-19 w ostatnich dniach to: bezzwłocznie skontaktuj się telefonicznie z lekarzem POZ. Zostaniesz poinformowany o dalszych czynnościach.

Jeśli masz pytania, wątpliwości, 800 190 590

PAMIĘTAJ! Podejrzewasz, że masz koronawirusa, ale nie masz jeszcze objawów? Zostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeń- niania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji. Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

  • Myj często ręce wodą z mydłem lub dezynfekuj je środkiem odkażającym na bazie alkoholu (co najmniej 60%). Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust. Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlesz lub kichasz.
  • Nie zbliżaj się do osób chorych.
  • Zasłaniaj usta i nos w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych, w środkach komunikacji, a także wszędzie tam, gdzie zachowanie odpowiedniego dystansu nie jest możliwe.

PRZESTRZEGAJ OGRANICZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW O STANIE EPIDEMII. październik 2020 r.


Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl