Jesteś tutaj > Aktualności Informacja Wójta Gminy Dziemiany o możliwości złożenia deklaracji zapotrzebowania gospodarstwa domowego na paliwo stałe (węgiel kamienny) w ramach zakupu preferencyjnego
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy

Logo Ośrodka Pomocy społecznej w gminie dziemiany

Ośrodek Pomocy Społecznej
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO

Śmieciarka

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
Flaga i godło Polski i napis Fundusz Dróg Samorządowych
Serce Kaszub
Program Czyste Powietrze

Grafika z napisem Gminny punkt konsultacyjno informacyjny

Aktualności

Informacja Wójta Gminy Dziemiany o możliwości złożenia deklaracji zapotrzebowania gospodarstwa domowego na paliwo stałe (węgiel kamienny) w ramach zakupu preferencyjnego Opublikowano dn. 20-10-2022

Informacja Wójta Gminy Dziemiany o możliwości złożenia deklaracji zapotrzebowania gospodarstwa domowego na paliwo stałe (węgiel kamienny) w ramach zakupu preferencyjnego

 
W związku z prowadzonymi przez Polski Rząd pracami nad ustawą regulującą dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego Wójt Gminy Dziemiany zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie zapotrzebowania na węgiel kamienny na sezon grzewczy 2022/2023.
Pozwoli to określić skalę potrzeb gospodarstw domowych w Gminie Dziemiany na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie gminy.
Informację dotyczącą potrzeb w zakresie ilości i rodzaju węgla kamiennego należy zgłosić na druku zapotrzebowania (w załączeniu) do skrzynki odbiorczej w holu w budynku Urzędu Gminy Dziemiany w godzinach pracy urzędu lub przesłać na adres e-mail: ug@dziemiany.pl w terminie do dnia 26 października 2022r. do godz. 16.00.
Jest to informacja poglądowa, mająca na celu oszacowanie wielkości zapotrzebowania, o dalszych czynnościach związanych z procedurą dystrybucji węgla Urząd Gminy poinformuje mieszkańców po zakończeniu procesu legislacyjnego ustaw związanych z zakupem paliw stałych przez gminy.
Ponadto informuję ,iż zgodnie z projektowanymi przepisami prawa każdemu gospodarstwu domowemu opalanemu węglem ( zgodnie ze złożoną deklaracją CEEB) do 31 grudnia 2022 będzie przysługiwać 1,5 tony węgla. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić do 31 stycznia 2023 roku.
 
 

Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl