Jesteś tutaj > Aktualności Dożynki Gminno - Parafialne Dziemiany 2023
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy

Logo Ośrodka Pomocy społecznej w gminie dziemiany

Ośrodek Pomocy Społecznej
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO

Śmieciarka

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
Flaga i godło Polski i napis Fundusz Dróg Samorządowych
Serce Kaszub
Program Czyste Powietrze

Grafika z napisem Gminny punkt konsultacyjno informacyjny

Aktualności

Dożynki Gminno - Parafialne Dziemiany 2023 Opublikowano dn. 28-08-2023

Dożynki Gminno - Parafialne Dziemiany 2023

W minioną sobotę – 26 sierpnia, rolnicy z naszej gminy dziękowali za tegoroczne plony. W tym roku organizacja dożynek przypadła Sołectwu Dziemiany.  Wspólne świętowanie rozpoczęło się od dziękczynnej Eucharystii sprawowanej w dziemiańskiej świątyni przez KS. Proboszcza Andrzeja Kubisza oraz KS. Proboszcza Ryszarda Zielińskiego. Następnie barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Przyjaźń przeszedł ulicami Dziemian do amfiteatru, gdzie odbyła sie druga część święta plonów. Zebranych uczestników przywitał Wójt Gminy Dziemiany Leszek Pobłocki oraz Gospodarz Dożynek Sołtys Stanisław Kuczkowski. Swoje słowa podziękowania do rolników skierowali również przedstawiciel Rady Gminy Dziemiany pan Andrzej Hoppe oraz Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski. Po krótkim zaprezentowaniu sylwetki tegorocznych Starostów Dożynkowych – Państwa Krystyny i Rafała Prądzyńskich, rozdali oni chleb dożynkowy uczestnikom wspólnego świętowania. 

Organizatorzy tegorocznych dożynek postanowili uhonorować rolników za ich wkład w rozwój miejscowego rolnictwa i dbałość o kultywowanie tradycji oraz estetykę naszej gminy, przekazując Listy Gratulacyjne oraz upominki:

- państwu Urszuli i Jerzemu Kalinowskim za piękny ogród,

- pani Annie Wirkus za najpiękniejszy ogród warzywny,

- panu Marcinowi Lemańczykowi za kultywowanie tradycji żniwnych,

- panu Wojciechowi Lemańczyk za propagowanie hodowli ras endemicznych bydła,

- panu Tomaszowi Knopik za kultywowanie tradycji żniwnych,

- panu Januszowi Repińskiemu za promocję agroturystyki na Kaszubach,

- panu Jerzemu Borzyszkowskiemu za propagowanie hodowli ras pomorskich owiec

- panu Marcinowi Gierszewskiemu za osiągnięcia w produkcji mleczarskiej.

Pan Piotr Żywiec zorganizował wystawę ciągników, przy których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na zabawę dla najmłodszych uczestników tegorocznych dożynek, którą poprowadziła Animatorka z Przygody Team z Bytowa. W tym czasie dorośli mogli posilić się grochówką lub skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska – przygotować napój w blenderze napędzanym siłą nóg, wykonać kukiełkę, bądź wziąć udział w ekologicznej grze terenowej. Spośród uczestników tej ostatniej aktywności została rozlosowana nagroda główna – hulajnoga elektryczna.

Wyrazem podziękowania dla wszystkich pracujących na roli był występ gwiazdy wieczoru Jacka Silskiego, który był zarazem wstępem do wspólnej biesiady przy muzyce zespołu „Fiesta”

https://www.youtube.com/watch?v=aHkZ81wBLJM 


Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl