Jesteś tutaj > Dla mieszkańca Ośrodek Kultury DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE W TRZEBUNIU
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy

Logo Ośrodka Pomocy społecznej w gminie dziemiany

Ośrodek Pomocy Społecznej
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO

Śmieciarka

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
 

Ośrodek Kultury

Władze gminy z chlebem Opublikowano dn. 14-09-2020

DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE W TRZEBUNIU

W sobotę 12 września 2020 odbyły się Gminno – Parafialne Dożynki. Gospodarzami tegorocznego dziękczynienia za plony było Sołectwo Trzebuń.

Przed godziną 15.00  uformował się korowód dożynkowy, który przeszedł na plac przed remizą OSP Trzebuń, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta. Po przybyciu na miejsce, przedstawiciele sołectw złożyli na polowym ołtarzu dożynkowy bochen chleba oraz wieńce dożynkowe. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. Damian Klajst, który w homilii podkreślał wartość i znaczenie pracy rolników. Po zakończonej Mszy Świętej nastąpiły dalsze  uroczystości dożynkowe, w trakcie których  zostali wyróżnieni mieszkańcy naszej gminy, którym przyznano nagrody w konkursie na Najpiękniejszy Ogród 2020. Nagroda powędrowała do pani Marii Ginter, zaś wyróżnienie do pani Teresy Marach. Komisja nagrodziła również najpiękniejszy warzywniak, którym pochwalić się może ŚDS Trzebuń. Samorząd naszej gminy nadał w tym roku także tytuł Rolnika Roku. Został nim pan Michał Daszkowski, prowadzący gospodarstwo rolne, agroturystyczne i rybackie w Raduniu.

Podczas dożynkowych uroczystości Ochotnicza Straż Pożarna w Piechowicach otrzymała zestaw do ratownictwa przedmedycznego R – 1. Pod nieobecność dyrektora KRUS Oddział w Gdańsku pana Marcina Drewy torbę medyczną przekazali: pani Agnieszka Ksiądzyna – z-ca dyr. oraz pan Aleksander Sowa – inspektor ds. prewencji. Sprzęt ten na pewno przyczyni się do sprawniejszego działania jednostki OSP Piechowice w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Natomiast jednostki OSP Trzebuń i OSP Dziemiany otrzymały wsparcie finansowe w kwocie po 1000 zł przekazane przez pana Piotra Żywca.

Uczestnicy dożynek mogli zapoznać się z działalnością KRUS oraz podziwiać wystawę maszyn rolniczych należących do Pana Żywiec. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy do zebranych przemówił również Pan Piotr Karczewski.

Czas dożynek to oprócz dziękczynienia za plony, czas wspólnego odpoczynku i integracji rolników.

W trakcie dożynek dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni, osłodzić sobie chwilę cukrową watą i posilić popcornem oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem. Wszystko to zawdzięczamy nadzwyczajnej aktywności sołtysa wraz z rodziną oraz radzie sołeckiej z Trzebunia, którzy zadbali o wszystkie elementy organizacyjne i estetyczne uroczystości.  w Sobotni dzień Trzebuń nabrał dzięki organizatorom dożynek szczególnej dożynkowej urody i blasku.

Na zakończenie wspólnego biesiadowania odbył się koncert gwiazdy wieczoru – Jacka Silskiego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom dożynek, szczególnie osobom zaangażowanym w przygotowanie wieńców dożynkowych, mieszkańcom Trzebunia za piękne przystrojenie wsi oraz Państwu Czapiewskim – tegorocznym starostom dożynkowym.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy pan Piotr Żywiec przekazał  1400 szt. maseczek ochronnych.

Szczególnie dziękujemy także sponsorom:

  1. Panu Stanisławowi Repińskiemu i Stacji MOYA.
  2. Panu Wojciechowi Żelechowskiemu i Firmie Complex.
  3. Panu Tadeuszowi Ostrowskiemu i Firmie Tad – Met.
  4. Panu Bernardowi Jarzębińskiemu.
  5. Panu Piotrowi Żywiec.
  6. Panu Sławomirowi Gańcza – DREWGAN.

Link do relacji Video

https://youtu.be/MBr1h2gDBDU

 


Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl