Jesteś tutaj > Gmina Gospodarka odpadami Dzień Ziemi 2023
mapa na telefonie komórkowym trzymana w dłoni
ZKiW Dziemiany
a
Szkoła Podstawowa w Kaliszu
a
Gminna Biblioteka Publiczna
Na zdjęciu osoba rozliczająca podatki na komputerze
Powiatowy Urząd Pracy

Logo Ośrodka Pomocy społecznej w gminie dziemiany

Ośrodek Pomocy Społecznej
Osoba podpisująca dokument
RCL - Dziennik Ustaw i MP
Logo Dziennik ustaw na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Dziennik Ustaw
Logo Monitor Polski na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
Monitor Polski
Logo CEIDG na białym tle. Pod tłem zdjęcie.
CEIDG
a
RODO

Śmieciarka

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW
 

Gospodarka odpadami

Dzień Ziemi 2023 Opublikowano dn. 25-04-2023

Dzień Ziemi 2023

Dzień Ziemi w Gminie Dziemiany 2023

W sobotę 22 kwietnia 2023r. obchodziliśmy „Dzień Ziemi”, którego głównym celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego jak również edukowanie społeczeństwa na temat wpływu działalności człowieka na naszą planetę.

Z tej okazji Gmina Dziemiany zorganizowała edukacyjne warsztaty dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi w Szkole Podstawowej w Kaliszu. Warsztaty poprowadziła Pani Adriana Mazurkiewicz – pracownik Urzędu Gminy w Dziemianach, na co dzień zajmująca się tą tematyką. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 0 –III oraz dziewczęta z klas IV-VIII.

W młodszej grupie dzieci program dotyczył głównie zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Dzieci, po części teoretycznej miały okazję sprawdzić nabytą wiedzę i posortować odpady do kolorowych pojemników. Na zakończenie tej nietypowej lekcji wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki promujące idee segregacji odpadów i ich recyklingu.

W drugiej części zajęć, skierowanych specjalnie do dziewcząt prowadząca zwróciła szczególną uwagę na nowy trend  recyklingu – upcycling oraz ponowne użycie odpadów. Dla lepszego zrozumienia tych definicji uczennice miały okazję przygotować własnoręcznie kosmetyki właśnie z … odpadów. Bazą do przygotowania aromatycznych peelingów były fusy z kawy oraz mielone pestki owoców.

Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby inspirować i edukować uczniów na temat ochrony środowiska i w ten sposób przyczynić się do poprawy jakości życia na naszej planecie.


Autor: Gmina Dziemiany
Powrót
a
Inicjatywa Obywatel
a
Wirtualny spacer po KOF
System Informacji SMS - Dziemiany
System Informacji SMS - Dziemiany
Ręce na laptopie
MikroPorady.pl